Interesuje Cię, ciekawy i wymagający dużej inwencji twórczej, zawód fryzjera? Wykazujesz się wyobraźnią i chciałabyś/chciałbyś opanować technikę sztuki fryzjerskiej? Europejskie Centrum Kształcenia Specjalistów zaprasza Cię na kursy fryzjerskie.haircut-834280_1920

Naukę rozpoczyna się od prostych, wręcz podstawowych czynności – mycia włosów, masażu skóry głowy oraz modelowania i czesania fryzur. Kolejny etap to poznanie tajników koloryzacji włosów oraz różnorodnych technik strzyżenia.

Artystyczne wyobrażenie efektu jest podstawą profesjonalnego twórcy wizerunku. Z tego powodu fryzjerzy biorą odpowiedzialność za wygląd swoich klientek i klientów, oczekujących najlepiej dobranych do ich charakteru i fizjonomii fryzur. Fryzjer poprzez zmianę fryzury, która nie dawała spełnienia potrafi dokonać metamorfozy osoby, aby wyglądała ona piękniej, aby była zauważana i czuła się doceniona. Praca fryzjera opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, zobowiązuje do indywidualnego podejścia, stosowania się do jego wymagań i życzeń. Aby praca fryzjera była wysoko oceniana musi być on otwarty na różnego rodzaju nowości w technice i technologii fryzjerskiej. Fryzjer powinien być osobą otwartą na wszelkie nowości kosmetyczne oraz środki pielęgnacji i ochrony włosów. Ponadto musi wykazywać zainteresowanie obowiązującymi stylami, poznawać nowe techniki strzyżenia, układania i modelowania fryzur.

Zdobycie umiejętności z zakresu fryzjerstwa stwarza nieograniczone możliwości kreowania wizerunku. To doskonały sposób zaistnienia na rynku usług związanych z urodą.

Europejskie Centrum Szkolenia Specjalistów szkoli nowych adeptów sztuki fryzjerskiej oraz doskonali już pracujących fryzjerów.

W naszym Centrum stworzyliśmy profesjonalne warunki do szkoleń. Zajęcia prowadzone są w małych grupach lub indywidualnie. Zajęcia odbywają się z udziałem modelek, dzięki czemu istnieje możliwość poznania istoty pracy fryzjerskiej, czyli obsługi klienta. W trakcie kursów wykorzystujemy kosmetyki takich marek jak: Londa, Wella.

Na zakończenie zajęć słuchacze zdają egzamin wewnętrzny i otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane według rozporządzenia MEN oraz certyfikaty w języku polskim i angielski.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Europejskim Centrum Kształcenia Specjalistów we Wrocławiu przy ul. Kruszwickiej 8a (I piętro)

Dla osób zarejestrowanym jako bezrobotne istnieje możliwość sfinansowania kursu w pełnej wysokości przez Powiatowy Urząd Pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z konkretnymi programami Europejskiego Centrum Kształcenia Specjalistów.

Zapoznaj się z naszymi kursami: